Parkometry przy Broad Street w New Britain od poniedziałku, 5 kwietnia

Polska arteria handlowa strefą płatnego parkowania

dział: z connecticut
autor: Stasia Rodriguez
opublikowano: 2021-04-01 00:00:00

 Długoletnie spekulacje odnośnie instalacji parkometrów na Broad Street  w New Britain dobiegły końca. Wiemy już, iż będą one operowały od poniedziałku 5 kwietnia, czyli tuż po świętach Wielkanocnych. Wiemy też, iż Broad St. była jedyną ruchliwą ulicą w mieście, gdzie wielogodzinne parkowanie przed sklepowym frontem nie było karane 30. dolarowym mandatem, pomimo ograniczenia parkowania tam do 1 godziny. A oto co jeszcze wiemy o tej nowej realności:

- Opłaty za parkowanie w wysokości 1,50 dol. za godzinę, lub 25 centów za 10 minut, będą obowiązywały od poniedziałku do piątku włącznie, w godz. od 8.00 do 17.00. Darmowy parking będzie możliwy po godz. 17.00, w weekendy i w święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

- Opłaty można będzie uiścić używając monet, aplikacji telefonu komórkowego (app-mPay2Park) lub Smart Cards. I tu uwaga: Smart Cards można zakupić w Ratuszu miejskim w Parking Ticket Office. Są one bardzo wygodne w użyciu, gdyż pobierają opłatę tylko za zużyte minuty, dając kredyt za pozostałe. Obecnie oferowana jest promocja na darmową kartę przy 25. dolarowym zakupie abonamentu parkingowego.

- Opłaty przy użyciu kart kredytowych wynosić będą 1,75 dol za godzinę, z minimalną opłatą w wysokości 1 dolara.

- Osoby zatrudnione w biznesach, które  nie posiadają prywatnego parkingu będą mogły wykupić pozwolenie na parkowanie na miejskim parkingu przy 23 Broad St. za specjalną stawkę wprowadzającą w wysokości 10 dolarów na miesiąc. Pozwolenie to jest dostępne w Ratuszu miejskim w Facilities Department.

- Dla pracowników i mieszkańców Broad St. możliwe będzie parkowanie na ulicy za specjalnym pozwoleniem odpowiednich organów miejskich.

- Miasto stworzyło na ulicy wystarczającą ilość tzw. Loading Zones w celu ułatwienia wsiadania i wysiadania osobom niepełnosprawnym oraz ładowania i rozładowania towaru.