PIĘKNYM i MŁODYM (duchem!) - DZIĘKUJEMY!

Zabawa andrzejkowa w Enfield i wyjątkowa loteria

dział: życie polonii
autor: Beata Kaczmarczyk
opublikowano: 2021-11-30 00:00:00

  W sobotę, 27 listopada, w sali bankietowej Polskiego Domu Narodowego w Enfield (CT) miała miejsce impreza andrzejkowa, podczas której połączono w jedno to, co przyjemne - z tym, co pożyteczne. Wykwintny i bardzo smaczny poczęstunek serwowali gospodarze - Beata i Sasha Skerla oraz ich pracownicy, natomiast muzykę do tańca prezentował gościom "Daniel Band", który nie od dziś jest gwarantem dobrej zabawy.  
Trzeba w tym miejscu wspomnieć, że jeszcze kilka dni przed imprezą przygotowywaliśmy się także do współpracy z zespołem "Piękni i Młodzi" z Polski, który miał być wyjątkową i długo wyczekiwaną przez lokalną Polonię atrakcją tego wieczoru. Niestety, mimo niemal stuprocentowych zapewnień decydentów, skomplikowana sytuacja epidemiologiczna na świecie sprawiła, że zespół nie dotarł ani do Enfield, ani w ogóle do Stanów Zjednoczonych (główni organizatorzy z Chicago planowali 4 koncerty). 
  Jako współorganizatorzy tego projektu wciąż na swój sposób ubolewamy nad zaistniałą sytuacją. Mając za sobą prawie 30 lat organizowania pełnych dobrych wrażeń spotkań Polonii z artystami z Polski, wciąż nie czujemy się komfortowo. Raz jeszcze więc dziękujemy wszystkim uczestnikom tej imprezy, którzy poinformowani z wyprzedzeniem o  zmianach organizacyjnych i finansowych  -  nie zmienili swoich planów na ten sobotni wieczór. 
  Chylimy przed nimi czoła także za to, że bawiąc się, entuzjastycznie zareagowali na naszą propozycję wzięcia udziału w charytatywnym przedsięwzięciu pod hasłem: "Świąteczny Uśmiech Dziecka", które było częścią bożonarodzeniowej akcji prowadzonej przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Do włączenia się w nią, a co za tym idzie do zorganizowania loterii z fantami, skłoniły nas zarówno jej budująca idea, jak i rodząca się więź między PSFCU a naszą Polonią. 
  Polsko  - Słowiańska Federalna Unia Kredytowa prowadzi tę akcję już od 2014 roku i  - jak dotąd -  jej członkowie uzbierali ponad 834 tys. dolarów (!), które trafiły do 16 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Fundacji Uśmiech Dziecka. W roku bieżącym dochód z całej akcji, która potrwa do 31 grudnia -  znów zasili fundusz pomocy Children's Smile Foundation (NY), a także trafi do 3 kolejnych hospicjów dla dzieci, tym razem w Wołominie, Tychach i Bielsku - Białej.  
 Kwota, którą udało nam się zebrać podczas wspomnianej loterii to 2.521 dolarów (!), a  fundatorami nagród byli PSFCU i Polski Express. 
Kliknij na zdjęcie, aby go powiększyć
    
    
        
    
  Nie byłoby zapewne takiego sukcesu, gdyby w tę akcję nie zaangażowały się dwie kobiety: Anna Kobylarz - znana z wolontaryjnych działań na rzecz Polonii oraz Paulina Wysocka - Polish Miss MA 2021 i Miss Publiczności podczas wyborów Miss Polski North America 2021. Kierując do obu pań wyrazy wdzięczności, dziękujemy także bliskim Pauliny, którzy mocno wspierali ją w tej społecznej  pracy.
    
   Garść ciepłych słów kierujemy także do pana Marka, skądinąd właściciela sklepu Alicja Deli w Enfield, który podczas loterii dołożył nam porcję dodatkowych emocji. Oddał bowiem swoją wygraną (komplet garnków) innym uczestnikom zabawy, świeżo upieczonym narzeczonym. 

  Podsumowując tę sobotnią zabawę, śmiało możemy dziś stwierdzić, że choć brakowało nam obecności Magdaleny Narożnej i jej kompanów z zespołu, to i tak współtworzyli ją ludzie PIĘKNI I MŁODZI (duchem!), którzy zachowali się pięknie. Było to niewątpliwie zdarzenie, z którego po raz kolejny wyłaniają się jasne myśli o lokalnej Polonii.  

 I jeszcze jedna myśl, nawiązująca bezpośrednio do naszych wspólnych filantropijnych działań: Niestety, nie wszystko zależy od nas, ale czasem wystarczy już to, że możemy zrobić chociaż niewiele. Zrobić "co się da". I nie nam oceniać, ile znaczy nasze "branie spraw w swoje ręce". Ten obszar jest niezbadany...

Ps. Jeśli ktoś z Czytelników chciałby zasilić grupę wspierającą akcję PSFCU pod hasłem "Świąteczny Uśmiech Dziecka" (do czego bardzo zachęcamy!)  - zapraszamy do odwiedzenia strony www.NaszaUnia.com. 

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć