List do redakcji

Święto Dziękczynienia 2021

dział: życie polonii
autor: Anna Ramoya -prezes HPSS
opublikowano: 2021-11-24 00:00:00

 Szanowne Grono Pedagogiczne, Szanowni Rodzice, Przyjaciele Polskiej Szkoły Sobotniej w Hartford i Drodzy jej Uczniowie,
 Z okazji Święta Dziękczynienia chciałabym podziękować wszystkim za chęć i wytrwałość pielęgnowania tego co polskie - języka, kultury i tradycji.

 Dziękuję naszemu Gronu Pedagogicznemu za pracę na rzecz edukacji młodego pokolenia z okolic Hartford i nie tylko. Wasza praca i zaangażowanie sprawiają, że nasza szkoła jest miejscem, gdzie dzieci przychodzą z przyjemnością i dumnie angażują się w program nauczania. Pomagacie odkrywać zainteresowania, talenty jak i mocne strony uczniów; cieszycie się z ich sukcesów, a w trudnych chwilach zawsze wspieracie choćby przyjaznym uśmiechem. Pomimo wszelkim wyzwaniom, związanym z pandemią, przystosowałyście program do nauczania hybrydowego. Było to wyzwanie dla wielu; nauka programów komputerowych, dodatkowe szkolenia, spotkania wirtualne, ale udało nam się nieprzerwanie kontynuować rok szkolny. Swoją postawą udowodniłyście, że nie ma rzeczy niemożliwych.
  Dziękuje Uczniom za czas jaki poświęcacie polskiej szkole. To dzięki Waszej ciężkiej pracy i ambicji, możemy pochwalić się faktem, że imię naszej Szkoły znalazło się na czołowym miejscu w konkursie "Słowem Polska" organizowanym przez Kancelarię Prezydencką, pod patronatem Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Duda. Wyróżnieni spośród 720 uczestników, z 6 kontynentów, godnie reprezentowaliście naszą szkołę podczas spotkania z Pierwszą Damą w Konsulacie RP w Nowym Yorku. 

  Dziękuję Rodzicom za zachęcanie dzieci do nauki języka i kultury naszych przodków. Dziękuje za pomoc i wsparcie w funkcjonowaniu naszej placówki. Wasza obecność i pomoc w utrzymaniu i przestrzeganiu wymaganych przepisów, porządku i czystości sprawiły, że można było prowadzić nauczanie w szkole, co jest niezastąpioną formą nauki języka. 
 Dziękuję Przyjaciołom, Darczyńcom szkoły za nieustające wsparcie finansowe. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc - to dzięki Waszej hojności i życzliwości udało się nam przetrwać ten trudny czas, kiedy wszelkie sposoby zbierania dodatkowych funduszy zostały wstrzymane, a dochód szkoły ograniczony do minimum. 
  Dziękuję Zarządowi za bezinteresowne zaangażowanie, niezastąpioną pomoc, wspaniałe pomysły na rozwój szkoły, liczne spotkania i nieustające dyskusje. Wszystko z myślą o dobru i bezpieczeństwie naszych uczniów oraz pomyślnemu rozwojowi naszej placówki.  

 Życzę wszystkim, aby wdzięczność zagościła w Waszych sercach. Niech to piękne Święto Dziękczynienia stanie się okazją do podziękowań i docenienia najmniejszych i najprostszych darów życia, jakie możemy doświadczać każdego dnia.


              Z wyrazami szacunku i wdzięczności  - Dr Anna Ramoya, Prezes HPSS